Event zwalający z nóg

Powal swoich gości na kolana, czyli zrób coś, co przerosło ich oczekiwania, coś, co sprawi nieoczekiwaną radość, sprawi, że uśmiech nie będzie schodził z twarzy gości. Efekt WOW mówi nam o emocjach człowieka, to on sprawia nam przyjemność, pobudza wyobraźnię, zapada w pamięć, jest czymś zaskakującym, czymś, co podnosi nam poziom adrenaliny. Gdy zajmujemy się projektowaniem wydarzenia, musimy pracować nad wywołaniem pożądanego efektu WOW.

Definicja efektu WOW.

Niestety nie znajdziemy nigdzie jednoznacznego wyjaśnienia tej definicji. Mówi się, że efekt zwalający z nóg podczas eventu stanowi nadprogramowe spełnienie oczekiwań klienta. Aby udało się nam uzyskać taki efekt, powinniśmy odpowiednio zbadać potrzeby odbiorców. Sam efekt WOW to coś niespodziewanego, nieoczekiwanego, zwalającego z nóg, przedstawi całe wydarzenie w innym świetle oraz wydaniu. Możemy zdefiniować, że efektem WOW jest wszystko, co wykracza poza nasze granice, poza to, czego oczekujemy jako odbiorcy. Efekt WOW stanowi kluczowy element event marketingu. Musimy pamiętać, że ten efekt działa na dwa fronty, pozwala usatysfakcjonować odbiorcę, ale również pomysłodawcę.

Jak to wygląda w praktyce?

Powalenie na kolana gości eventu, nie należy do najprostszych rzeczy. Najlepiej pracować na bazie swojego własnego doświadczenia, owocne także okaże się obserwacja branży, zgłębiane wiedzy oraz obserwacja nowości na rynku eventowym. Musimy pamiętać, że to, co było modne w zeszłym sezonie czy kwartalne, może okazać się niemodne w teraźniejszości. Możemy wdrożyć trzy złote zasady, które są niezbędne, aby wywołać efekt WOW:

  • klient,
  • usługa,
  • kreatywność, fantazja.

Mówi się, że efekt, który zaskoczy naszych gości, nic nie kosztuje. Niestety czasami musimy zainwestować, aby nasza niespodzianka się udała. Tak czy inaczej, efekt WOW wynika ze szczerej sympatii do ludzi, jego celem jest sprawienie radości, uśmiechu na twarzy.

Organizacja eventu z efektem WOW.

Każdy organizowany przez nas event musi wpisywać się w filozofię firmy, w której go organizujemy. Event managerowi zależy na zebraniu gratulacji za organizację. Aby doszło do tego, musimy zabłysnąć innowacyjnym pomysłami i rozwiązaniami. Efekt WOW to odejście od przyjętych zasad, a nawet wyjście poza strefę komfortu.

Pierwszy krok to poznanie celów i potrzeb naszego klienta oraz grupy docelowej, dla której szykujemy przyjęcie. Musimy wcielić się w role klienta oraz uczestników eventu, to pozwoli nam zrozumieć ich oczekiwania i znaleźć jak najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie.
Drugi krok to dopracowanie każdego małego szczegółu eventu do perfekcji i tu pojawia się problem. Przewidywalność kojarzy się nam z nudą, a powinniśmy zaskoczyć czymś klienta, wywołać uczucie szoku u uczestników przyjęcia.

Trzeci krok to wywołanie efektu WOW. Poniżej przedstawimy kilka pomysłów, aby wywołać porządny efekt:

  • Miejsce wydarzenia np. możemy zorganizować event w Muzeum Lotnictwa, w teatrze, w operze lub w starym zakładzie przemysłowym.
  • Jeżeli nie przypasuje nam miejsce, to możemy pomyśleć o aranżacji wybranej przez nas lokalizacji – podświetlane meble, zastosowanie najnowszych rozwiązań technologii oświetleniowej i multimedialnej, przełamywanie barw.
  • Podobny efekt wykonają też znani konferansjerzy, celebryci oraz gwiazdy sportu.
  • Aktualnie dużą popularnością cieszy się mapping, czyli trójwymiarowy pokaz łączący dźwięk, obraz i światło.
  • A może wybierzemy bardzo popularne atrakcje – pokazy konfetti i baniek mydlanych lub pirotechniczne show.

Zaskoczyć naszych gości możemy praktycznymi gadżetami lub branżowymi upominkami i gratisami.Organizacja eventu efektem WOW to wykorzystanie potencjału, który płynie z miejsca eventu, aktualnej pogody, liczby uczestników. W dzisiejszych czasach szybki rozwój technologii wspomaga również wywołanie pożądanego efektu. Praca na efektem, który powali naszych gości z nóg to zrobienie jednego kroku dalej od wszystkich innych. To odejście od przyjętych szablonów i pokazanie wyższego poziomu standardów. Zaskoczenie efektem WOW charakteryzuje ludzi z pasją.

Sprawdź jaki efekt Wow możemy przygotować dla Ciebie!

Leave a Reply