Organizacja eventu korporacyjnego

W dzisiejszych czasach bardzo cenimy sobie emocje. Najnowsze badania wykazują, że większość z nas woli wydać pieniądze na różnego rodzaju doświadczenia, niż na rzeczy materialne.
Organizując event korporacyjny, powinniśmy brać to pod uwagę. Nas goście nie chcą być zwykłymi uczestnikami wydarzenia, chcą doświadczać autentycznych emocji, chcą być częścią wydarzenia. Popularne atrakcje na eventach korporacyjnych np. koreczki z serem czy fotobudka mogą okazać się za mało wystarczające. Organizacja to sztuka, nie może być ona zbyt wyszukana, ale też nie powinno być oficjalnie, szablonowo lub sztywno. Goście podczas eventu korporacyjnego powinni być się swobodnie, komfortowo. Musimy sprawić, aby wspominali to wydarzenie przez wiele tygodni. Tutaj pojawia się pytanie – jak sprawić, aby uczestnicy czuli się wyśmienicie, a na ich twarzach zagościł uśmiech?


Jak zorganizować event, które dostarczy jej uczestnikom wspomnień na długi czas?

  • Określony cel eventu

Na początku musimy zastanowić się i określić cel eventu. Może jest to: integracja, budowanie świadomości marki lub produktu. W taki sposób unikniemy wydawania pieniędzy na najnowsze trendy, które mogą nie sprawdzić się w nie realizacji założeń eventu. Pełen projekt od jedzenia po rozrywkę, będzie wspierał nasze cele oraz ogólną koncepcję.

  • Jaka jest nasza grupa docelowa?

Przed organizacją imprezy musimy zapoznać się z tym, dla jakich ludzi ją organizujemy. Wybadać ich zainteresowania, profesje czy preferencję. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakie jest szefostwo w danej firmie. Musimy dowiedzieć się, jaka panuje atmosfera, czy są to starsi ludzie lub, czy może wyluzowani, którzy w pracy mają bardzo luźną atmosferę. Często zdarza się, że ludzie w pracy są tak zapracowani, że na integracji chcieliby po prostu posiedzieć, pośmiać się i napić. Oczywiście działa to w dwie strony – często szefowie dużych firm „alkoholowych zabaw” mają dość i preferują zupełnie inne rozwiązania. Naszym zadaniem jest poznać zwyczaje firmowe oraz dopasować rozrywkę do nich. Niby niewiele, a jednak… Dobrym rozwiązaniem może być ankieta, którą przeprowadzimy wśród pracowników.

  • Rozbudźmy emocje

Wspólnie przeżyte chwile, wspólny śmiech czy łzy wraz z zespołem pozwolą zapamiętać nasz event na wiele lat. Często nawet najdroższa i ekskluzywna rozrywka nie zastąpi przeżyć. Dobierajmy atrakcje pod nas samych, takich, których sami chcielibyśmy doświadczyć.

  •  Plan finansowy

Plan budżetowy to ważny punkt przy planowaniu naszego wydarzenia. Musimy bardzo skrupulatnie do tego podchodzić, ponieważ bardzo często zdarza się przekroczyć planowany budżet. Możemy pomyśleć o rozrysowaniu mapy wydatków, by jasno ustalić granice. Pomoże to nam uniknąć niespodzianek.

Pomysły na eventy korporacyjne.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest zaangażowanie uczestników wydarzenia. Poniżej kilka pomysłów jak sprawić, aby ta impreza była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju:

  • Warsztaty z mieszkania alkoholu

Drinki z dymem lub owocami, kto z nas by nie spróbował? Wspólna nauka mieszania alkoholi wraz z degustacją to świetny pomysł na integrację, nawet na kameralnej imprezie może być to strzał w dziesiątkę.

  • Dobre z pożytecznym

Możemy pomyśleć o zorganizowaniu biegu lub rajdu dla pracowników, nie tylko dla dobrej zabawy i konkurencji, ale dla celów charytatywnych. Dzięki takiej atrakcji możemy zebrać datki dla domu samotnej matki, schroniska dla zwierząt, na rzecz chory dzieci na raka czy dla samotnych i chorych seniorów. Prace charytatywne zazwyczaj oraz wspólny cel, który mogą osiągnąć, zbliża współpracowników.
Drugim plusem wynikającym z tego przedsięwzięcia jest fakt, że firma udzielająca się w takich akcjach może zyskać na wizerunku. Nie brzmi to najlepiej, ale jeżeli takie aktywności są szczere, to możemy jako firma wiele zyskać.

  •  Escape Room

Stworzenie Escape Room na terenie biurowca. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak w grze lub filmie. Co prawda ta forma eventu jest niestandardowa, ale z pewności przyniesie zamierzony efekt. Dodatkowo możemy sprawdzić jak pracownicy, radzą sobie w obliczu rozwiązania zagadek, przekazywania istotnych in formacji lub w stresie.

Starajmy się przekazać gościom eventu korporacyjnego sporą dawkę emocji, wtedy nawet małe niedociągnięcia zostaną zatuszowane. To jak bardzo ludzie będą zadowoleni, będzie świadczyć o tym, czy nasze wydarzenie było odpowiednie.

Leave a Reply