Oryginalne pomysły na zorganizowanie eventu – blog eventomi.pl

Hostessy witające gości szampanem, fotobudka, pokaz fajerwerków czy koncert znanego zespołu podczas wydarzenia już nikogo nie szokują. Coraz więcej firm decyduje się na nieszablonowe rozwiązania podczas swoich eventów. Poniżej przedstawiamy kilka oryginalnych pomysłów na zorganizowanie wydarzenia, o którym goście będą długo pamiętać.

Impreza przebierana

W ostatnim czasie imprezy przebierane wkroczyły na salony. Eventy stylizowane na lata 20. każdemu przypadną do gustu. Boa, perły czy cylindry to gadżety, które pomogą gościom cofnąć się o 100 lat i wczuć się w klimat imprezy z tamtego okresu. Innym ciekawym motywem jest wydarzenie w stylu kowbojskim. Kapelusze, skórzane kamizelki i atrapy rewolwerów sprawią, że uczestnicy eventu przeniosą się na dziki zachód. Należy pamiętać, że przed zorganizowaniem np. imprezy firmowej w przebieranej formie trzeba poinformować o tym odpowiednio wcześniej gości, aby mieli czas na przygotowanie oryginalnych stylizacji. Powinniśmy również zaopatrzyć się w gadżety dla tych, którzy zapomną o przebraniu. Często wystarczy nakrycie głowy lub mały gadżet, żeby przenieść gości w oryginalny klimat.

Body Sushi – oryginalne rozwiązanie podczas eventu

Sushi serwowane na stołach nie jest już niczym oryginalnym. Na rynku pojawiło się wiele firm, które serwują sushi na ciele modelki lub modela. Jest to zdecydowanie niezwykła forma degustowania przysmaków japońskiej kuchni. Body sushi to nie tylko samo jedzenie, ale cała ceremonia, której towarzyszy piękna oprawa muzyczna, klimatyczne oświetlenie oraz świeże, pachnące kwiaty służące za ubrania modelki lub modela.

Nauka tańca podczas eventu

Dobrym pomysłem na wspólną integrację i zabawę podczas eventu jest grupowa nauka tańca. Lekcja salsy, walca czy cha-cha prowadzone przez zawodowe tancerki i tancerzy nie tylko umilą czas gościom eventu, ale także ich zintegrują. Po wspólnej nauce parkiet będzie pełen, a goście nie zapomną tego wydarzenia na długo.

Upozorowanie porwania prezesa

Mało popularnym, ale niezwykle oryginalnym pomysłem podczas imprez firmowych jest zorganizowanie upozorowania porwania prezesa firmy. Wiele firm detektywistycznych ma w swojej ofercie takie rozwiązania. Podczas przemowy prezesa na sale może wbiec kilku mężczyzn w kominiarkach z bronią i „porwać” prezesa z mównicy. Przed zdecydowaniem się na taką atrakcję należy zastanowić się, czy goście i sam prezes nie wpadną w panikę, dlatego upozorowane porwanie powinno trwać bardzo krótko i zakończyć się w zabawny sposób. Prezes taką imprezę firmową bez wątpienia zapamięta do końca życia.

Robienie rękodzieł na eventach

Jednym z oryginalnych pomysłów na zorganizowanie eventu jest wspólne robienie rękodzieł. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się na wydarzeniach przedświątecznych i wigiliach firmowych. Goście mogą przygotować stroiki świąteczne, samodzielnie wykonać bombki lub malować pisanki. Innym urozmaiceniem eventu mogą być warsztaty florystyczne.

Fordanserki

W ostatnim czasie udział fordanserek w eventach wieczorowych stał się niezwykle popularny. Ich zadaniem, najprościej mówiąc jest, „rozkręcanie imprezy”. Fordanserki szaleją na parkiecie, zapraszają gości do tańca i bawią się wspólnie z nimi. „Rozkręcaniem” zajmują się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Fordancering świetnie sprawdza się na wydarzeniach, gdzie przeważają przedstawiciele jednej płci i najzwyczajniej nie mają z kim tańczyć.

Oryginalny wystrój podczas eventu

Jednym z najbardziej istotnych elementów każdego eventu jest sceneria. Dzięki niej możemy stworzyć oryginalny klimat naszego wydarzenia. Pozwoli nam to wprowadzić gości w niepowtarzalny nastrój. Swój event możemy zorganizować w niebanalnym miejscu np. na murawie stadionu piłkarskiego lub w kopalni soli. Ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie eventu w konwencji detektywistycznej. Sztuczna krew, rozrzucone dokumenty, ślady przestępcy to tylko niektóre z pomysłów, które można wykorzystać. Wszystko zależy od konceptu i rodzaju wydarzenia. Bardzo istotnym jest, żeby wydarzenie zostało zapamiętane i długo wspominane.

Leave a Reply