Statek miłości – jak zorganizować odlotowy event na jachcie

Event na jachcie to nie tylko synonim luksusu, ale też gwarancja naprawdę niezwykłego przyjęcia. W końcu taka lokalizacja na długo pozostanie w pamięci uczestników. Poza tym cudowne widoki, słońce oraz bliskość wody sprawiają, że impreza na pewno spełni Twoje oczekiwania. Przekonaj się zatem, jak zorganizować odlotowy event na jachcie i ciesz się wydarzeniem w oryginalnym miejscu.

Jak zorganizować event na jachcie? 6 najważniejszych kroków

Organizacja przyjęcia na jachcie to spore wyzwanie logistyczne. W końcu samodzielne zaplanowanie wymaga sporej wiedzy, a przy tym konieczne jest znalezienie jachtu, cateringu i całej obsługi, która poradzi sobie w tych niecodziennych warunkach. Dlatego imprezy na jachcie często organizują profesjonalne firmy, a wtedy nie musisz przejmować się stroną techniczną tego przedsięwzięcia. Jednak, jeżeli chcesz całkowicie samodzielnie przygotować taki event, to zebraliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze kwestie, o których musisz pamiętać. Gwarantujemy, że dzięki temu szybko i sprawnie zorganizujesz przyjęcie na jachcie.

Zaplanuj wydatki

Pierwszym krokiem, od jakiego musisz zacząć organizację przyjęcia, odnosi się do zaplanowania wydatków. Dzięki temu ustalisz, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten wystrzałowy event na jachcie. Choć niecodzienny plener wymaga sporego budżetu, to jednak gwarantuje sukces, a także wiele niezapomnianych wspomnień. Poza tym ustalenie kosztów pomoże Ci w określenie, jaki jacht możesz wynająć, ile gości zaprosisz, a także jakie atrakcje zapewnisz uczestnikom.

 

Wynajem jachtu

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest wynajęcie jachtu. Przede wszystkim ustal jego wielkość, a także miasto, skąd wypłyniecie. Pamiętaj, że w zależności od modelu możesz zdecydować się na jacht śródlądowy, morski bądź oceaniczny. W tym przypadku postaw na wariant, który będzie Ci odpowiadał pod względem rozmiaru oraz możliwości, jakie zapewnia jacht. Poza tym określ standard, jaki panuje na pokładzie i ilość miejsca — tym bardziej, jeżeli w trakcie eventu planujesz tańce.

Koniecznie dowiedz się również, czy wynajem jachtu wiąże się też z jego sprzątaniem przed i po imprezie. Ważne jest też to, żeby cena obejmowała obsługę jachtu — w tym m.in. kapitana. Dzięki temu nie musisz przejmować się takimi kwestiami, a także szukaniem osoby, która będzie miała odpowiednie uprawnienia.

Catering i barman

Czym byłby dobry event bez pysznego jedzenia? Tak naprawdę smaczne potrawy to połowa sukcesu, dlatego koniecznie zadbaj o odpowiedni catering, który zajmie się nie tylko przygotowaniem wszystkich dań, ale również obsługą w trakcie imprezy. Dzięki temu zyskasz profesjonalnych kelnerów, którzy będą serwować posiłki, zmienią zastawę stołową, a także naleją ciepłe i zimne napoje. Zwróć też uwagę na to, że niektóre firmy cateringowe współpracują z barmanami, dlatego warto zapytać się o taką możliwość. W innym przypadku musisz samodzielnie zadbać o osobę, która zajmie się obsługą baru i przygotowywaniem drinków.

Zauważ, że w trakcie imprez na jachcie bardzo ważny jest odpowiedni dobór serwowanych potraw. Najlepiej sprawdzają się lekkie przekąski, ponieważ można je zjeść w dowolnej chwili.

Wybierz rodzaj przyjęcia

W trakcie organizowania eventu na jachcie musisz wybrać właściwy typ przyjęcia. W końcu jest to ważne m.in. podczas ustalania dress codu na imprezę, sposobu podawania jedzenia, a nawet puszczanej muzyki. Poza tym w trakcie decydowaniu o typie przyjęcia weź pod uwagę jego cel, liczbę gości i ilość miejsca, jaką dysponujesz na pokładzie. W przypadku dużej przestrzeni możesz pozwolić sobie na event siedzący. W innej sytuacji postaw na imprezę stojącą. Zwróć również uwagę, że do najpowszechniejszych rodzajów przyjęć na jachcie należy m.in.:

  • Aperitif połączony z bankietem dla mniejszego grona uczestników;
  • Lampka wina;
  • Cocktail party;
  • Przyjęcie bufetowe — w tym przypadku koniecznie zaserwuj owoce morza, ponieważ doskonale dopasują się do klimatu, jaki panuje na jachcie;
  • Przyjęcia klubowe — to bardzo dobra opcja na wieczór panieński, kawalerski bądź po prostu na event nakierowany na rozrywkę, tańce i muzykę.

Muzyka

Następnym ważnym elementem udanego eventu na jachcie jest dobra muzyka. W tym przypadku znów istotny jest rodzaj przyjęcia. Poza tym zwróć uwagę na typ gości, jaki będzie uczestniczył w evencie. Dzięki temu z pewnością wybierzesz odpowiednią muzykę. Zastanów się także nad tym, czy chcesz zaprosić zespół, a może DJ-a lub włączyć piosenki z odtwarzacza. Ostatnia opcja jest zdecydowanie najmniej popularna, ale pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Dlatego, jeśli masz napięty budżet, to może to być odpowiedni wybór. Zwróć jednak uwagę na to, że zazwyczaj zespół lub DJ zajmuje się również prowadzeniem imprezy.

Dodatkowe atrakcje

Jeżeli nadal zastanawiasz się, jak zorganizować odlotowy event na jachcie, to koniecznie zadbaj o dodatkowe atrakcje. Dzięki temu uczestnicy będą mogli tańczyć w rytm ulubionych piosenek — wtedy na pewno będą doskonale się bawili na Twoim przyjęciu. Poza tym za dodatkową atrakcję można też uznać licytację, wystawę dzieł sztuki bądź inne rozrywki — tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń.

Leave a Reply