TOP 5 festiwali muzycznych, na które będziesz chciał się wybrać.

Sezon festiwali muzycznych w roku 2020 będzie bardzo ubogi w program. Zapewne wiele z tych wielkich eventów muzycznych w ogóle się nie odbędzie, a fani muzyki będą musieli zmienić swoje plany. Orange Warsaw Festival, Sunrise, czy gdyński Open’er Festival znane są chyba każdemu, jednak dziś przyjrzymy się największym eventom muzycznym na świecie! Jesteście ciekawi, gdzie bawią się tysiące ludzi w różnym wieku? Zapraszamy do lektury!

                                                                                                                               Źródło: https://www.tomorrowland.com/en/festival/welcome

Tommorowland Festival

Nieprzypadkowo to właśnie ten festiwal muzyczny otwiera listę naszych TOP 5 festiwali muzycznych świata. Jest to najbardziej znany i największy festiwal dla fanów muzyki elektronicznej. Odbywa się co roku w lipcu, w Belgii. Miejscowość Boom odwiedza około miliona imprezowiczów, a bilety rozchodzą się w ciągu kilku godzin. Dla mieszkańców Belgii przeznaczona jest zawsze największa pula biletów, zatem załapanie się na wejściówki dla innych nacji jest zazwyczaj bardzo trudne. Tommorowland znany jest nie tylko ze świetnej muzyki, występów najlepszych DJ-ów, ale także z przepięknej oprawy wizualnej. To zdecydowanie bajkowy festiwal, dopracowany na najwyższym poziomie.

                                                                                                                               Źródło: https://stylecaster.com/festival-zoom-backgrounds/

Coachella Festival

Mówi się, że Coachella, a dokładniej Coachella Valley Music and Arts Festival to nie tylko festiwal muzyczny, ale coś więcej. To święto sztuki, muzyki, jedzenia, zabawy, fiesty, mody, a nawet designu. Event odbywa się w Dolinie Coachella na Pustyni Colorado, w Kaliforni. Niecodzienne jest to, że event trwa przez trzy następujące po sobie weekendy kwietnia, mające identyczny line-up. Czyli nie musimy rezygnować z jakiegoś koncertu na rzecz innego. Wspaniale, prawda? Fenomenem tego festiwalu są zdecydowanie występy artystów, którzy udekorowali imprezę swoimi występami. Znajdzie się coś dla fanów muzyki i popularnej, popowej, jak również cięższych brzmień: rocka i metalu. Rzadko na jednej scenie grają takie osobistości jak: AC/DC, Amy Winehouse, Dr. Dre, Snoop Dogg, Prince, Paul McCartney, Beyonce, Lady Gaga i wiele innych. Nic więc dziwnego, że Coachella jest jednym z największych, najbardziej znanych i opłacalnych muzycznych festiwali w Stanach Zjednoczonych.

                                                                                              Źródło: https://www.glastofestfeed.com/news/glastonbury-2019-ticket-resale-details-confirmed/

Glastonbury Festival

Glastonbury Festival, znany jako Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts, to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Odbywający się w pobliżu wsi Pilton w hrabstwie Somerset w Anglii, a w tym roku miał obchodzić swoją 50 rocznicę. Historia tego festiwalu rozpoczyna się w roku 1970, kiedy to podczas niewielkiej lokalnej imprezy można się było napić mleka prosto od jednej ze spacerujących dookoła krów. Płacąc około 6 złotych, można było posłuchać T Rex. Od tamtego czasu festiwal znacznie się rozrósł i zyskał miano jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w kraju. Podczas trwania eventu odbywają się koncerty zespołów i wykonawców przedstawicieli gatunków głównie rocka, ale także muzyki alternatywnej. Jednak to nie wszystko. Organizatorzy dbają o część rozrywkową i organizują wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe, pokazy tańca oraz wiele innych artystycznych przedsięwzięć. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Glastonbury Festival odbywa się na farmie. Event przyciąga za każdym razem tyle osób, że co kilka lat festiwal jest zawieszany i nie odbywa się. Wszystko po to, by gleba mogła ulec regeneracji.

                                                                                                                        Źródło: https://www.skyfish.com/p/roskildefestival/474796/13880614

Roskilde Festival

Jeden z największych festiwali muzycznych w Europie odbywa się w Danii. Dokładniej w małej duńskiej miejscowości- Roskilde. Festiwal co roku, przez 4 dni odwiedza ok. 130 tysięcy fanów muzyki głównie rockowej. Festiwalowe miasto dysponuje własną pralnią i supermarketem, a poza fantastycznymi koncertami można wziąć udział w wielu ciekawych inicjatywach. Roskilde Festival to event pod gołym niebem, gdzie można obejrzeć występy grup parateatralnych czy kabaretów. Warto zaznaczyć, że na miejscu działa kino festiwalowe oraz można wziąć udział w warsztatach plastycznych i ceramicznych. Dodatkową formą rozrywki są dostępne sztuczne ścianki wspinaczkowe i boiska do koszykówki, a nawet trampoliny. Na duńskim festiwalu są aktywne organizacje praw człowieka. Organizowane są również happeningi, które mają na celu uświadomić widzom, czym jest współczesne niewolnictwo. Dużą rolę odgrywa także promowanie ekologii i recyklingu śmieci. Tworzeniem Roskilde Festiwal zajmuje się organizacja charytatywna, która wspiera dzieci i młodzież, natomiast sam festiwal ma granicę wieku od 15 lat.

                                  Źródło: https://kurier.at/chronik/wien/donauinselfest-naechtliche-sexattacke-mit-k-o-tropfen-auf-zwei-junge-maedchen-am-donauufer/206.506.310

Donauinselfest

Odbywający się corocznie w Wiedniu Donauinselfest to bezsprzecznie największy festiwal muzyczny na świecie. Odbywa się zazwyczaj w drugiej połowie czerwca i trwa 3 dni. Jego nazwę tłumaczy się z języka niemieckiego jako Festiwal Na Rzece Dunaj. I faktycznie, ten gigantyczny event muzyczny odbywa się pod gołym niebem, na wyspie na przepływającym przez Wiedeń Dunaju. Trwający ponad 600 godzin program muzyczny, to wyjątkowe widowisko dla młodszych i starszych odbiorców. Na wyspach różniących się tematyką każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek i gust. Na festiwalu posłuchamy koncertów wykonawców muzyki rockowej, folkowej, popowej, a nawet punkowej oraz kabarety. Dostępne są także atrakcje przygotowane z myślą o dzieciach np. sportowe. Na ten event co roku spływa ok. 3 milionów osób. Impreza odbywa się na obszarze o długości ok. 4,5 km pomiędzy mostami Nordbrücke, a Reichsbrücke. A co jest w Donauinselfest najlepsze? Wstęp na festiwal jest całkowicie bezpłatny!

Power of music

Wszystkie festiwale łączy jedno: miłość! Miłość do muzyki, drugiego człowieka i zabawy. Nie liczy się Twój wiek ani pochodzenie, wszyscy jesteśmy równi. Muzyka łączy pokolenia i nie zna słowa nienawiść. Każdy uczestnik festiwalu czuje się wyjątkowo, a w powietrzu czuć szacunek, tolerancję i akceptację. Nie bez powodu się mówi, że muzyka łączy, nie dzieli!

Leave a Reply