Impreza firmowa w plenerze – o czym warto pamiętać?

Zbliża się wiosna, temperatura za oknem rośnie, to świetny czas na imprezę firmową! Po długiej i męczącej zimie wszyscy jesteśmy przybici szarym krajobrazem. Z serc wylewa się fala marazmu i znudzenia, a płuca czekają, by zaczerpnąć wreszcie świeżego, pachnącego słońcem powietrza. To idealny moment na wspólną zabawę, integrację i naładowanie baterii w gronie swoich współpracowników!

Jaki jest cel imprez firmowych?

Takie zorganizowane wydarzenia mogą mieć różne przesłanki. Najczęściej jednak jest to forma rozrywki i budowania więzi, czyli tak zwany teambuilding. Nie od dziś wiadomo, że w pracy spędzamy znaczną ilość czasu, a co za tym idzie, często firma staje się naszym drugim domem. Stosunki między ludzkie w pracy to kluczowy element dobrego rozwoju firmy i współpracy. Warto zatem zadbać, by układały się one jak najlepiej. Wspólne wyjazdy integracyjne mogą służyć także celom edukacyjnym, ponieważ wystarczy zawrzeć kilkugodzinne szkolenie w harmonogramie dnia. W zależności od przeznaczonego budżetu takie eventy mogą być pomocne w budowaniu marki i wizerunku przedsiębiorstwa. Imprezy firmowe to świetny czas na poznanie swoich kolegów od strony prywatnej, dowiedzenia czym się zajmują poza etatem, a może nawet to dobry moment na odnalezienie swojej bratniej duszy.

Gdzie organizować imprezę firmową?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od oczekiwań klienta – czyli firmy, która chce zapewnić swoim pracownikom odrobinę świetnej zabawy. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że eventy firmowe dzieją się na terenie zakładu pracy, teraz jednak znacznie częściej pracodawcy decydują się na organizację takiej imprezy w plenerze. Daje to wiele możliwości i będąc z daleka od firmowych murów, sprawia, że uczestnicy są bardziej otwarci, swobodni i rozluźnieni. Pozwala to na włączenie wielu zabaw i atrakcji, z których z chęcią będą korzystali pracownicy.

Impreza firmowa w plenerze – o czym należy pamiętać?

 • Dostępność prądu i Wi-Fi.

  Sprawa kluczowa i najważniejsza. Jeżeli nasz event firmowy będzie wymagał oświetlenia, podłączenia sprzętu grającego lub mikrofonów musimy upewnić się, czy wybrane przez nas miejsce spełni te wymagania. Jeżeli nie, sami będziemy musieli zadbać o doprowadzenie niezbędnych podłączeń w odpowiednie miejsce.

 • Motyw przewodni imprezy

  Nie jest to obowiązkowym punktem eventu, jednak wprowadza miłe zaskoczenie i powoduje, że już na etapie organizacyjnym wszystko będzie spójne. Spoiwem łączącym uczestników mogą być stroje we wspólnym klimacie, tematyczny catering lub dekoracje. Do wyboru mamy wszystko to, na co pozwoli nam wyobraźnia. Od eco pikniku, igrzysk firmowych, aż po ogród zoologiczny, czy bajki i baśnie. Tak naprawdę nie ma w tej kwestii żadnych ograniczeń, a na pewno zostanie to serdecznie i ciepło odebrane przez gości.

 • Catering

  Skoro o motywie głównym mowa to nie może zabraknąć także świetnego jedzenia. Tutaj musimy ściśle dostosować wybór cateringu do rodzaju i stylu, w jakim odbywa się impreza firmowa. Jeżeli event odbywa się na łonie natury, nad jeziorem lub jeżeli mamy do dyspozycji miejsce na ognisko, czy grilla – dozwolone jest swojskie jedzenie. Kto nie uwielbia pieczonej kiełbasy, czy świeżego pieczywa ze smalcem? Przy takiego rodzaju plenerowym evencie nie będzie to żadne faux-pas. Warto jednak nie zapominać o delikatniejszych podniebieniach naszych uczestników. Można wykorzystać drewniane stoły pod wiatą i tam ustawić innego rodzaju przekąski tak, aby każdy był usatysfakcjonowany i nie opuścił eventu głodny.

 • Rywalizacja

  Tak! Wszyscy uwielbiają gry i zabawy! A w plenerze możemy poszaleć z tego typu atrakcjami. Taka forma rozrywki dostarczy nie tylko dużo śmiechu, ale także pozwoli połączyć siły i nauczyć pracy zespołowej. Nic nie dostarcza więcej emocji niż walka o wspólny cel. Ponadto takie konkursy mogą być z nagrodami, co jeszcze bardziej wyzwoli ducha walki i chęć rywalizacji. A co z szefostwem? W końcu dyrektor to też człowiek, więc jeżeli tylko mają ochotę, mogą brać udział w konkurencjach razem ze swoimi podwładnymi. Do czego serdecznie zachęcamy! Takie atrakcje jednoczą i umacniają grupę.

 • Pogoda

  Ten punkt powinien znaleźć się na początku listy rzeczy, o które należy zadbać przy organizowaniu eventu firmowego w plenerze. W końcu jak się okazuje „czasem słońce, czasem deszcz” to nie tylko tytuł filmu. Mimo iż ten podpunkt zasługuje na specjalną uwagę, doskonale wiemy, jak łatwo sobie z nim poradzić. Organizując tego typu wydarzenie, musimy być przygotowani na każdą zmianę aury i dysponować możliwością przeniesienia imprezy i przynajmniej części atrakcji pod dach.

Impreza firmowa w plenerze to świetny pomysł na integracje pracowników. Taki format rozrywki na pewno zaciekawi oraz pozwoli zapomnieć, chociaż na chwilę o biznesie. Jedno jest niezmienne w organizowaniu eventów plenerowych – element zaskoczenie. Mowa tu nie tylko o uczestnikach, ale również o organizatorach. Doświadczenie w branży pokazuje nam, że zawsze coś może się zepsuć i trzeba mieć plan B. Jesteśmy przygotowani na wszystko. Dzięki nam Twoja impreza firmowa będzie wyjątkowa i niezapomniana!

Leave a Reply