Wady i zalety imprez plenerowych, oraz wszystko co musisz o nich wiedzieć.

Przedsiębiorstwa, lokalne władze czy firmy charytatywnie chętnie wybierają eventy w postaci imprez plenerowych. Przyciągają one sporą ilość osób, które mają ochotę aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, przy tym relaksując się.  Imprezy plenerowe – jakie są ich wady i zalety?

O czym powinniśmy pamiętać decydując się na imprezę świeżym powietrzu?

Z pewnością brać wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania. Zastanowić się komu dedykowana jest impreza „pod chmurką”. Czy będzie to festyn organizowany dla lokalnej społeczności, czy może impreza firmowa z klientami.

Ważnym elementem jest miejsce, które wybierzemy – zatem musimy sprawdzić, czy teren nadaję się do zorganizowania spotkania. Czy infrastruktura pozwoli na bezproblemowe podłączenie do prądu urządzeń oraz nie można zapomnieć o sanitariatach.

Kolejnym ważnym punktem jest oczywiście pora roku, w której planowane jest odbycie zabawy. Wczesna wiosna i późna jesień może nie być już dobrym czasem, kiedy to dni i wieczory potrafią być bardzo chłodne.

Świeże powietrze

Zorganizowanie tego typu imprezy jest ogromnym autem pod tym względem, że uczestnicy spędzają czas na wolnym powietrzu. Daje to sporą swobodę, pokazuje otwartość gospodarzy i zachęca do wspólnych zabaw. Zdecydowanie jest to rodzaj imprezy mniej formalnej, zatem rodziny z dziećmi jak
i koledzy z firmy będą komfortowo się czuj na niej. Jest to świetna okazja, aby wyjść z „czterech ścian” i delektować się czasem spędzonym w towarzystwie przyrody.

Imprezy plenerowe – Atrakcje

Plener daje prawie, że nieograniczone możliwości do zaoferowania różnego rodzaju atrakcji. Scena koncertowa, dmuchane atrakcje dla dzieci, punkty gastronomiczne to tylko kilka przykładów, które możemy wykorzystać, aby zachęcić gości do uczestnictwa we wspólnym biesiadowaniu. Nie ograniczają nas ściany budynku, więc jest pole do wykazania się kreatywnością organizatorów.

Integracja

Branie udziału w imprezie plenerowej przyczynia się znacząco do integracji uczestników. Mniej formalny charakter zabawy ułatwia prowadzenie luźnych rozmów i korzystanie z różnych atrakcji.
Jest to bardzo dobry sposób rozrywki i odskocznia od codziennych obowiązków. Radosne rozmowy
i poznawanie nowych ludzi ułatwia zapominanie o stresującej, „szarej” rzeczywistości.
Organizatorzy imprez charytatywnych korzystają z zalet swobodnej zabawy. Wprowadzeni w dobre nastroje goście są bardziej skłonni do swojej hojności.

Czy jest to tańsze rozwiązanie?

Niektórzy gospodarze postrzegają, że tego typu impreza może być tańszą alternatywą do tych organizowanych w lokalach. Jest to jednak mylne stwierdzenie.
Wszystko oczywiście zależy od warunków i możliwości jakie daje nam plener oraz wymagania zleceniodawcy.
Przy imprezach plenerowych mogą dodatkowo dojść takie wydatki, jak na przykład wynajem dużego namiotu, stolików, krzeseł czy przenośnych toalet.

Pogoda lubi płatać figle

Największych zagrożeniem jest niewątpliwie panująca aura. Impreza w plenerze zakończy się sukcesem, gdy będzie towarzyszyć jej bezdeszczowa pogoda . Idealnie jest, gdyby było słonecznie
i bezwietrznie. Z kolei zbyt doskwierające upały mogą także zniechęcić uczestników do przyjścia.
Jest to aspekt nad którym nie jesteśmy w stanie zapanować, tym bardziej, że pogoda w Polsce potrafi zmieniać się bardzo szybko.

Mniej formalny charakter

Dla pewnej grupy ludzi swobodny, biesiadny rodzaj imprezy będzie sporym atutem. Sprawdzają się na lokalnych imprezach organizowane m.in. przez władzę promując swój region. Jednak w przypadku firmowych spotkań z kontrahentami można utracić prestiżowy charakter. Ciężko będzie zadowolić najbardziej wymagających klientów, którzy preferują bardziej luksusowe rozrywki.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki wartość zastanowić się kogo chcemy zaprosić i jaki cel osiągnąć dzięki takiej imprezie.

Leave a Reply